Peşin Fiyatına 3 Taksit Kapıda Ödeme & 150 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO imkanı!
Peşin Fiyatına 3 Taksit Kapıda Ödeme & 150 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO imkanı!

Korse giymek göbek eritir mi?

Tarih: 11.01.2021 10:41
Korse giymek göbek eritir mi?
Uzmanların belirttiğine göre, günlük düzenli olarak korse kullanmanın zayıflatma etkisi vardır. Zayıflatıcı, sıkılaştırıcı ve toparlayıcı korselerin en dikkat edilmesi gereken yönü düzenli kullanmaktır.

Peki ince görünmek ve vücudu şekillendirmek için kullanılan korseler gerçekten zayıflatır mı, beli inceltir mi?


Uzmanların belirttiğine göre, günlük düzenli olarak korse kullanmanın zayıflatma etkisi vardır. Zayıflatıcı, sıkılaştırıcı ve toparlayıcı korselerin en dikkat edilmesi gereken yöne düzenli kullanmaktır.
Günde birkaç saat kullanılan korsenin birkaç hafta içinde beden ölçüsünde fark edilir bir değişiklik yarattığının altı çizilmektedir.
 Zayıflatıcı korse modelleri arasında parafinli korse, erkek korse, medikal korse çelik korse, slim’n lift supreme korse, hamilelik sonrası korse gibi çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle bel bölgesindeki göbek ve karın yağlarını yok ederek bölgesel zayıflama sağlar.

Zayıflamak için korse nasıl kullanılır? Korse kullanımı ipuçları ve dikkate almanız gerekenler:Korse konusunda uzman bir antrenör veya sporcuya danışınız.Mümkünse profesyonel bir korse imalatçısına kendi beden ölçünüzde özel korse hazırlatınız. Boy ve kilonuza uygun olan beden ölçüsünü tercih etmelisiniz. Korse kullanmadan önce doktor tavsiyesi almak ta çok önemlidir.Terlemeyi ve vücudun nefes almasını engelleyen sentetik materyalden yapılmış olan korseleri kesinlikle kullanmak yasaktır. Çünkü, çok sıkı ve düzenli korse giymek başta kan dolaşımı olmak üzere, iç organlar ve iskelet sistemine ciddi zarar verebilir.Göbek bölgesi, aslında vücudumuzun kalbi gibidir. Böbrekler, bağırsaklar, mide, pankreas, karaciğer gibi tüm kıymetli organlarımız göbek bölgesinde yer alır. Aşırı sıkı korselerle bu bölgeye baskı uygulamak, organlarımıza zarar verir.

Korseyi tüm gün değil günde 3-4 saat korse giymek gereklidir.

Korse kullanırken, etkisini artırmak için inceltici ve zayıflamaya yardımcı bakım yağları kullanabilirsiniz. Örneğin, beriye yağını göbek ve bel bölgesine sürüp masaj yaparak yedirip daha sonra korsenizi giyebilirsiniz.

Hamilelik sonrası korse giymek zayıflatır mı?

Doğumdan sonra korse kullanımı, göbek bölgesinin toparlanmasına yardımcı olur. Doktorunuzun önerdiği biçimde doğumdan hemen sonra korse kullanmaya başlayabilirsiniz. Ancak, sezeryan doğum yapmışsanız ve dikişleriniz varsa; doktorunuza danışıp size en uygun korseyi seçmelisiniz.

Yükleniyor...