Peşin Fiyatına 3 Taksit Kapıda Ödeme & 150 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO imkanı!
Peşin Fiyatına 3 Taksit Kapıda Ödeme & 150 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO imkanı!
Yükleniyor...
Alt Kategoriler
Markalar
Nitelikler
Fiyat Aralıkları
Listeleme

HAMİLE

Ürün bulunamadı.

Hamilelikte İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalı?

 
Hamilelik, tüm kadınlar için baştan sona her adımı yeniliklerle dolu, farklı bir süreçtir. Bu dönemde hem hormonal hem de vücut olarak değişimler olacağı için kıyafet ve özellikle iç çamaşırı seçimini de bu değişikliklere paralel olarak yapmak, sorunsuz bir hamilelik geçirmek ve rahat etmek için önemlidir. Bunun için mutlaka kendinizi rahat hissedeceğiniz, sağlığınızı riske atmayacağınız özel çamaşırlar tercih etmelisiniz.

Özellikle, gebeliğin ilk üç ayından sonra vücudun diğer bölgeleri gibi göğüsler de büyür. Bu değişimin sebebi hormonlar, kilo alma ve göğüs kafesinin büyümesidir. Ayrıca süt bezleri de bebeğinizi emzirmeniz için hazırlanır. Bu yüzden bu dönemde meme dokusuna tam destek sağlayacak şekilde ne büyük ne de küçük, tam ölçüsünde, esnek malzemeden üretilmiş, pamuklu, terletmeyen ve askıları kalın bir sütyen uygun olacaktır. Ağırlaşan ve büyüyen göğüsler için sırtınızı destekleyen geniş askılı bir sütyen rahat etmenize yardımcı olur. Eğer göğüsleriniz büyük ise ve hamilelik ile daha da büyüdüyse, gece yatarken de destek sağlama amaçlı sütyen kullanabilirsiniz. 

Bu dönemde hamile iç giyim olarak ise pamuklu ve hamileler için özel olarak üretilmiş yüksek belli külotları tercih etmelisiniz. Karın, göbek ve bel çevresini sıkan, lastikli külotları kullanmak, cilde tahriş vereceği gibi cildin hava almasını da engeller. Ayrıca terleme ve terli kalma nedeniyle enfeksiyonlar görülebilir. Unutulmamalıdır ki hamilelikte vajinal ya da idrar yolu enfeksiyonları tehlikeli olabilir. Tüm bunların yanı sıra siyah, beyaz ve ten rengi dışında rengârenk çamaşırlardan da uzak durmalısınız. Çünkü bu ürünler zararlı maddeler içerebilir. Ayrıca enfeksiyonlara karşı yüksek ısıda yıkanması gereken çamaşırlar, renkli olmaları durumunda rahatlıkla yıkanamazlar.


 

Yükleniyor...